Estetika: The European Journal of Aesthetics

Estetika: The European Journal of Aesthetics (do roku 2020 vydávaný pod názvem Estetika: The Central European Journal of Aesthetics) je recenzovaný oborový časopis, který se věnuje publikování studií rozvíjejících filozofickou estetiku a historii estetiky. Ambicí časopisu je udržovat vysoký standard publikovaných odborných studií a zároveň zůstat otevřený široké škále způsobů filozofické reflexe estetických fenoménů rozvíjených na evropském kontinentě. Časopis Estetika vychází od roku 1964, od roku 2006 jako recenzované periodikum. V roce 2008 začal publikovat studie, recenze a debaty v anglickém a německém jazyce, později výhradně v anglickém. V archivní rubrice časopisu vyšla řada historických studií z visegrádského regionu poprvé v anglickém překladu. V současnosti časopis vychází dvakrát ročně (květen, září) a vede jej mezinárodní redakční rada v čele s šéfredaktorkou Hanne Appelqvist (Helsinky). Kancelář redakce sídlí na katedře estetiky FF UK v Praze. Estetika je indexovaná v databázích Arts and Humanities Citation Index (ISI Web of Knowledge), ERIH (European Reference Index for Humanities), SCOPUS, PhilPapers a Philosopher's Index.

Navštívit stránky časopisu
Vydavatelství FF UK

Sub-communities within this community

Recent Submissions

View more


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV