Chatreššar

Chatreššar publikuje nové poznatky v oblasti srovnávací lingvistiky a filologie indoevropských a semitských jazykových rodin a dalších jazyků starověkého Blízkého východu, jakož i vnějších dějin jejich řečníků a souvisejících témat včetně sociolingvistiky, elektronických korpusů, slovníků a dalších zdrojů pro studium starověkých jazyků. Chatreššar byl poprvé vydán v roce 1997 ve formě ročenky Ústavu srovnávací lingvistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od té doby se rozšířil a stal se odborným časopisem s mezinárodní redakční radou, patří do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik, které vede Rada pro výzkum, vývoj a inovace České republiky. Snaží se stát se platformou pro výše uvedené studijní obory, podporovat původní práce a usnadňovat interdisciplinární diskusi.

Navštívit stránky časopisu
Vydavatelství FF UK

Sub-communities within this community

Recent Submissions

View more


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV