Podoby a projevy disinhibice
Disinhibition forms and manifestations
bakalářská práce (OBHÁJENO)
Zobrazit/ otevřít
Trvalý odkaz
http://hdl.handle.net/20.500.11956/40258Identifikátory
SIS: 107219
Katalog UK: 990014987030106986
Kolekce
- Kvalifikační práce [25011]
Autor
Vedoucí práce
Oponent práce
Sluková, Petra Zia
Fakulta / součást
Filozofická fakulta
Obor
Informační studia a knihovnictví
Katedra / ústav / klinika
Ústav informačních studií a knihovnictví
Datum obhajoby
4. 9. 2012
Nakladatel
Univerzita Karlova, Filozofická fakultaJazyk
Čeština
Známka
Dobře
Klíčová slova (česky)
Komunikace, informační a komunikační technologie, internet, disinhibice, kyberšikana, kyberstalking, kybergrooming, osobní údaje, bezpečnostKlíčová slova (anglicky)
Communication, Information and Communication Technologies, Internet, Disinhibition Effect, Cyberbullying, Cyberstalking, Cybergrooming, Personál Data, SafetyBakalářská práce "Podoby a projevy disinhibice" se zaměřuje na internetovou komunikaci. V dnešní době internetu, mobilních telefonů a jiných komunikačních zařízení můžeme pomocí internetu nebo svého mobilního telefonu komunikovat celé hodiny. Začátek práce se věnuje úvodu do historie internetu a kyberprostorem jako prostředím, do něhož prostředí internetu patří. Poté se věnuje základním psychologickým aspektům komunikace v kyberprostoru. Představuje typickou skupinu obětí a různé metody útoků. Poukazuje na výhody a nevýhody internetu a sociálních sítí a jejich nebezpečí, ale i na kladné stránky internetu a sociálních sítí pro mladistvé. Bakalářská práce může sloužit jako zdroj informací všem, kteří se o komunikaci na internetu zajímají. A dále i jako inspirace těm, kteří tuto oblast komunikace zkoumají.
The bachelor thesis "Disinhibition forms and manifestation" focuses on the internet communication. Nowadays, mobile phones, Internet and other communication devices can use the Internet or your mobile phone to communicate for hours. Start of thesis deals with an introduction to the history of the Internet and cyberspace as an environment in which the Internet is. Then he deals with basic psychological aspects of communication in cyberspace. It represents a typical group of victims, and various methods of attack. It points out the advantages and disadvantages of Internet and social networks and their dangers, but also on the positive aspects of social networks and the Internet for young people. The bachelor thesis can be used as a source of information to all who are interested in communicating on the Internet. And as a further inspiration to those who explore this area of communication.
