Show simple item record

dc.contributor.advisorPešková, Lenka
dc.contributor.authorVávrová, Andrea
dc.date.accessioned2019-12-17T15:26:57Z
dc.date.available2019-12-17T15:26:57Z
dc.date.issued2003
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89825
dc.description.abstractJiž více než deset let dochází v České republice k velkému rozmachu podnikání. Vznikají zde stovky nových podniků různých velikostí, zaměření i právních forem. Společně s rozvojem podnikání dochází i k přílivu zahraničního kapitálu, bez kterého by takto rozsáhlý rozvoj nebyl ani myslitelný. Tento kapitál se podílí jednak na transformaci původních podniků a zároveň dává vzniknout mnoha novým společnostem. V rámci přirozeného tržního hospodářství mezi sebou jednotlivé podniky soupeří v tom, kdo prodá více výrobků či služeb, kdo bude lépe prosperovat, kdo získá více zákazníků. Firmy a podniky, které chtějí uspět v tomto konkurenčním prostředí, musí přehodnotit svů postoj k pracovníkům s cílem motivovat je k dosažení vyšší ziskovosti. Lidské zdroje jsou cennou devizou každé firmy bez níž není myslitelná prosperita. Aby organizace mohla dosáhnout vysokých a konkurenceschopných hospodářských efektů, musí "docílit" spokojenosti svých pracovníků. Z výše uvedeného vyplývá, že motivace pracovníků je oblast, která je pro rozvoj organizace zásadní. Bohužel velká část společností, resp. managerů si její význam připouští jen pomalu. Cílem práce je pokusit se představit motivaci pracovn íků a její význam pro organizaci jako nástroj managementu i možnou odpověď na současné výzvy a trendy v tržním prostředí. Nutnost koncepční motivace pracovníků se postupně stává aktuálním tématem nejenom v rovině teoretické, ale především praktické.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectMotivacecs_CZ
dc.subjectOdměnycs_CZ
dc.subjectpersonální managementcs_CZ
dc.subjectPrácecs_CZ
dc.titleMotivace pracovníkůcs_CZ
dc.typeBakalářská prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000706899
thesis.degree.nameBc.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007068990106986


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV