Dvacáté století

Vědecký recenzovaný časopis, který vznikl v roce 2004 jako periodikum Ústavu světových dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy; je vydáván dvakrát ročně v českém a nově též v anglickém jazyce. Odborným posláním časopisu je šířit v České republice i mimo ni nové vědecké poznatky z pera předních českých a zahraničních historiků (případně dalších odborníků), získané na poli moderně koncipovaného bádání o dějinách dvacátého století. Z hlediska obsahového zaměření se jedná o politické, hospodářské, sociální a kulturní dějiny dvacátého století v evropském (světovém) kontextu. Tři čtvrtiny objemu periodika jsou věnovány původním studiím. Zhruba třetina došlých příspěvků je obvykle vrácena k dopracování, k úpravě nebo zcela odmítnuta. Všechny příspěvky jsou posuzovány dvěma nezávislými odborníky; časopis je tedy od svého vzniku recenzovaným odborným periodikem.

Navštívit stránky časopisu
Vydavatelství FF UK

Sub-communities within this community

Recent Submissions

View more


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV