Brücken

Recenzovaný časopis zaměřený na mezioborová germanistická, zejména germanobohemistická studia vydává od roku 2020 Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Je otevřen vědeckým studiím, esejím, zprávám a recenzím rozmanitého tematického, teoretického a metodologického ražení. Vítány jsou německo- a anglickojazyčné příspěvky filologické i interdisciplinárně založené, z oblasti mezikulturních studií, komparatistiky, výzkumu jazykového kontaktu, němčiny jako cizího jazyka, vývoje jazyka a další příspěvky z relevantních oblastí kulturních studií ve středoevropském kontextu. Programově navazuje na germanistickou ročenku brücken (1985-1989) a brücken. Neue Folge (od r. 1991), jež se v roce 2019 transformovala do dvakrát ročně vycházejícího časopisu. Název odkazuje na časopis Die Brücke – Most (1934-1938), jedné z platforem německo-českého kulturního porozumění v Československu..

Navštívit stránky časopisu

Sub-communities within this community

Recent Submissions

View more


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV