Porovnání vybraných populistických stran ve Francii, Německu a Nizozemsku ve vztahu k evropské integraci
Comparison of chosen populist parties in France, Germany and the Netherlands in relationship to the European integration.
bakalářská práce (OBHÁJENO)

Zobrazit/ otevřít
Trvalý odkaz
http://hdl.handle.net/20.500.11956/99680Identifikátory
SIS: 191996
Katalog UK: 990021927140106986
Kolekce
- Kvalifikační práce [18496]
Autor
Vedoucí práce
Oponent práce
Kubát, Michal
Fakulta / součást
Fakulta sociálních věd
Obor
Mezinárodní teritoriální studia
Katedra / ústav / klinika
Katedra evropských studií
Datum obhajoby
12. 6. 2018
Nakladatel
Univerzita Karlova, Fakulta sociálních vědJazyk
Čeština
Známka
Velmi dobře
Klíčová slova (česky)
Populismus, evropská integrace, Národní fronta, Alternativa pro Německo, Strana pro svoboduKlíčová slova (anglicky)
Populism, European integration, National Front, Alternative for Germany, Party for FreedomTato bakalářská práce se zaměřuje na problematiku spolupráce vybraných populistických stran v rámci evropské integrace ve Francii, Německu a Nizozemsku. První kapitola se zaměřuje na definici a charakteristiku pojmu populismus. Tato kapitola se také zaměřuje na problematiku populismu v Evropské unii a evropské integraci - popisuje jaká témata jsou pro populistické strany aktuální a důležitá. Druhá kapitola popisuje jednotlivé vybrané strany (Národní frontu, Alternativu pro Německo a Stranu pro svobodu) a jejich aktuální volební programy, se kterými tyto strany šly do voleb v roce 2017, ve kterých slavily všechny tři strany úspěch. Z těchto volebních programů jsou vybrány části týkající se postojů vůči Evropské unii a evropské integraci. Poslední kapitola analyzuje tyto programy a zároveň srovnává přístupy vybraných politických subjektů mezi sebou. Na základě této komparace je vytvořena tabulka, ze které je patrný výsledek této práce.
This bachelor thesis focuses on cooperation of chosen populist parties in France, Germany and the Netherlands in relationship to the European Union and European integration. The first chapter defines and characterizes the term "populism". This chapter also focuses on populism in the European Union and European integration - it describes what topics are current and important for populist parties. The second chapter describes the chosen parties (National Front, Alternative for Germany and Party for Freedom) and their current election programs, which they used for the elections in 2017 and relatively success for these parties. The analysis of these election programs targets the areas regarding European Union and European integration. The last chapter analyzes these programs and also compares the approaches of the selected political entities among themselves. Based on this comparison a table is created from which the result of this work is apparent.