Srovnávací analýza vybraných oblastí české a francouzské imigrační politiky : podmínky pracovní a rodinné imigrace v České republice a Francii
Comparative analysis of chosen aspects of Czech and French immigration policy
diplomová práce (OBHÁJENO)
Zobrazit/ otevřít
Trvalý odkaz
http://hdl.handle.net/20.500.11956/27001Identifikátory
SIS: 103241
Kolekce
- Kvalifikační práce [18180]
Autor
Vedoucí práce
Oponent práce
Novotný, Vilém
Fakulta / součást
Fakulta sociálních věd
Obor
Veřejná a sociální politika
Katedra / ústav / klinika
Katedra veřejné a sociální politiky
Datum obhajoby
23. 6. 2010
Nakladatel
Univerzita Karlova, Fakulta sociálních vědJazyk
Čeština
Známka
Velmi dobře
Diplomová práce se věnuje srovnání vybraných oblastí imigrační politiky České republiky a Francie se zaměřením na srovnání prostředí, ve kterém jsou imigrační politiky tvořeny a podmínek pracovní a rodinné imigrace pro osoby třetích zemí, které do uvedených zemí přichází. Pro srovnání prostředí byla vybrána role Evropské unii, specifické podmínky vycházející ze zkušenosti dané země s imigrací a politický/společenský postojem k této problematice. Srovnání podmínek pracovní a rodinné imigrace je zaměřeno na podmínky pro zaměstnání, podnikání a sloučení rodiny ve srovnávaných zemích. Součástí této oblasti srovnání je také srovnání restriktivních a integračních opatření, která jsou nejčastěji spojena právě s analyzovanými účely imigrace.
The diploma thesis deals with a comparison of selected areas of Czech and French immigration policy, focusing on a comparison of an environment in which the policies are made up and terms of employment and family immigration for third country citizens coming to these countries. Comparison of environment was based on a role of European Union immigration policy, specific conditions of countries' experiences with immigration and political/social approach to this issue. Conditions for work and family immigration focuses on conditions for employment, enterpreneurship and family reunification in compared countries. A section in this part is also devoted to comparison of restrictive and integration measures which are commonly associated with these analyzed purposes of immigration.