Show simple item record

dc.contributor.advisorPálka, Peter,
dc.contributor.authorSkolková, Linda
dc.date.accessioned2019-12-17T14:08:13Z
dc.date.available2019-12-17T14:08:13Z
dc.date.issued2005
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/90217
dc.description.abstractCílem bakalářské práce je zhodnocení teoretických i praktických přínosů Ladislava Jana Živného v oblasti věcného pořádání. V práci jsou nejprve v historickém kontextu stručně shrnuty životní osudy L. J. Živného se zřetelem k jeho činnosti v oblasti bibliografie a knihovnictví. Jádro práce tvoří sumarizace Živného názorů na teoretické základy věcného pořádání a zachycení jeho praktických zkušeností s věcným pořádáním, a to s přihlédnutím k inspiraci z četných cest do zahraničí. V teoretické oblasti je zvláštní důraz kladen na Živného zásluhy o propagaci desetinného třídění v našem prostředí a na jeho návrh vlastního třídění na základě Masarykovy klasifikace věd. Je rovněž proveden celkový rozbor Živného díla Třídění bibliologické z dnešního pohledu. V části práce věnované praktickým aspektům je pozornost věnována zejména aplikaci principů pořádání při bibliografické práci a v knihovnách. Dále je analyzována odezva na Živného dílo týkající se teorie a praxe věcného pořádání. V závěru je z dnešního hlediska zhodnocen Živného celkový přínos v uvedené oblasti.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectŽivný, Ladislav Jancs_CZ
dc.subjectBakalářské práce - ÚISKcs_CZ
dc.subjectTřídění bibliologickécs_CZ
dc.subjectVěcné pořádánícs_CZ
dc.subjectmezinárodní desetinné tříděnícs_CZ
dc.subjectselekční jazykycs_CZ
dc.titleTeorie a praxe věcného pořádání v pojetí Ladislava Jana Živnéhocs_CZ
dc.typeBakalářská prácecs_CZ
dc.description.departmentÚstav informačních studií a knihovnictvícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000212580
thesis.degree.nameBc.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV