Show simple item record

dc.contributor.advisorŠtěpánek, Zdeněk
dc.contributor.authorŽemličková, Helena
dc.date.accessioned2019-12-17T14:39:11Z
dc.date.available2019-12-17T14:39:11Z
dc.date.issued2005
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/90152
dc.description.abstractV roce 1995 vznikl ve firmě Škoda-Auto a.s. nový požadavek na funkci mistra. Tento požadavek znamenal nový pohled na funkci mistra. Byly definovány jeho nové kompetence, očekávala se jeho větší samostatnost, iniciativa a odpovědnost. Mistr měl novým způsobem vést své podřízené a novým způsobem komunikovat a spolupracovat se svými nadřízenými. Útvar vzdělávání ve firmě stál před problémem, jak vybrat ze stávajících mistrů ty, kteří budou mít nejlepší předpoklady pro výkon funkce mistra v nových podmínkách. Jako metoda výběru mistrů byl zvolen assessment centre (AC), pro další vzdělávání mistrů metoda koučování. Obě metody byly v té době v České republice v praxi velmi málo používané. Cílem této diplomové práce je popsat teoretická východiska assesssment centre (AC) a koučování. Popsat jejich praktické využití ve firmě při výběru a vzdělávání mistrů. Zároveň si práce klade za cíl odpovědět na tyto dvě základní otázky: 1. Zvolila firma pro danou situaci vhodnou metodu výběru nebo bylo výhodnější použít jinou metodu než assessment centre? 2. Proč firma Škoda Auto a.s. zvolila k odstranění deficitů zjištěných pomocí AC metodu koučování ? 5 1 Historie a současnost firmy Škoda Auto a.s. Pánové Laurin a Klement začali v roce 1895 vyrábět jízdní kola značky Slavia. Rychlý technologický pokrok přináší revoluci ve výrobě, a tak v roce 1905 firma přechází z výroby proslulých bicyklů na výrobu automobilů. V témže roce je vyroben první automobil značky Voiturette A.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectAssessment centrecs_CZ
dc.subjectKoučovánícs_CZ
dc.subjectprůmyslové podnikycs_CZ
dc.subjectŠkodovy závodycs_CZ
dc.subjectodborné vzdělávánícs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleVýběr a vzdělávání mistrů ve firmě Škoda Auto a. s.cs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000778160
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007781600106986


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV