Show simple item record

dc.contributor.advisorTureckiová, Michaela
dc.contributor.authorŠťastná, Monika
dc.date.accessioned2019-12-17T15:17:46Z
dc.date.available2019-12-17T15:17:46Z
dc.date.issued2005
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/90144
dc.description.abstractTým - slovo dnes skloňované ve všech pádech a tak často používané v různých oblastech a kontextech našeho života. Pojem je nejčastěji spojován s prostředím sportu. Hráči v týmu jsou při společném postupu k cíli, kterým je pro ně vítězství, závislí jeden na druhém. Na individuální přínos jednotlivých hráčů tak nebývá kladen zásadní důraz, neboť přestože má tým výjimečně výkonného hráče, ten stejně potřebuje úsilí celého týmu, aby byl úspěšný. Další oblastí, kde se s pojmy týmu a týmové spolupráce i praktickým naplněním jejich obsahu často setkáváme, je podnikatelské prostředí, respektive prostředí hospodářských organizací (firem/podniků), v nichž jsou pracovní týmy využívány jako jedna z forem organizace práce. V tomto ohledu jsou týmy pro některé z nás každodenní realitou, jiní se s nimi čas od času ve své pracovní činnosti setkávají či mají přinejmenším představu o tom, co týmová spolupráce obnáší. Naše představa o týmech, jejich přínosech a omezeních, však ne vždy bývá zcela správná, a tak praktická aplikace týmové organizace práce ve firmách může být provázena řadou problémů a následných zklamání v případě, že výsledky týmové spolupráce nesplní očekávání. Uvažujeme-li o vytvoření týmu, od něhož očekáváme vysoký výkon, popřípadě usilujeme-li o přeměnu současné organizace práce ve firmě na týmovou spolupráci a chceme-li být v těchto svých záměrech úspěšní, měli bychom si být vědomi základních charakteristik týmů, procesů, které v nich probíhají, a dalších podmínek podporujících či omezujících jejich efektivní fungování. To vše je předmětem této diplomové práce.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectEfektivita prácecs_CZ
dc.subjectOrganizace a řízenícs_CZ
dc.subjectorganizační strukturacs_CZ
dc.subjectTýmcs_CZ
dc.titlePracovní tým jako prvek organizační struktury (efektivita týmové organizace práce)cs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000729835
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV