Show simple item record

dc.contributor.advisorBeneš, Milan,
dc.contributor.authorSeifert, Matěj
dc.date.accessioned2019-12-17T14:52:17Z
dc.date.available2019-12-17T14:52:17Z
dc.date.issued2005
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/90139
dc.description.abstractPředložená práce se zabývá možnostmi využití specifického typu dohod - tzv. učebních kontraktů (learning contracts) - vandragogické práci. Jedná se o dohody, kterými se učící se osoba zavazuje jiné osobě nebo skupině, že bude dojednaným postupem a metodami usilovat o dosažení svých přesně specifikovaných vzdělávacích cílů, a že v určeném termínu předloží doklady o tom, že naplánované učení proběhlo. Takovéto dohody jsou uzavírány z vícero důvodů. Prvním je možnost systematicky plánovat a spoluutvářet pomocí kontraktu učební projekt či kurikulum, a to ve spolupráci s účastníkem. Tím se tato metoda řadí mezi přístupy, které si dávají za cíl zvýšit podíl účastníka na rozhodování o učební zkušenosti, čili do skupiny přístupů podporujících sebeřízené učenÍ. Druhým důvodem pro využití učebních kontraktů jsou možnosti, které poskytuje dojednávání kontraktu: díky němu není učící se při plánování svého učení ponechán napospas pouze svému úhlu pohledu a často i omezeným znalostem existujících andragogických metod a zásad efektivního učenÍ. Účast další osoby totiž znamená, že může využít také její znalosti, zkušenosti a odlišnou perspektivu na plánované učenÍ. Neposledním důvodem pro používání kontraktů může být možnost zařadit do učebního projektu i učební metody realizované mimo výuku, bez přítomnosti vyučujícího, a poté podle předem dojednaných kritérií posoudit úspěšnost učenÍ.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectAndragogikacs_CZ
dc.subjectProjektycs_CZ
dc.subjectSmlouvycs_CZ
dc.subjectvyučovací metodycs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleUčební kontrakty ve vzdělávání dospělýchcs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000770393
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV