Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorBroučková, Kateřina
dc.date.accessioned2019-12-17T14:25:53Z
dc.date.available2019-12-17T14:25:53Z
dc.date.issued2004
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89962
dc.description.abstractPřes veškerou publicitu drogové problematiky mnoho lidí stále nevěří, že jsou drogy a závislost vůbec velkou hrozbou. Neuvědomují si, že tohoto problému nezůstala ušetřena žádná oblast. Ani ta, v níž žijí. Pohledů na drogovou problematiku je velmi mnoho a jak naznačuje citát v úvodu, záleží na konkrétním úhlu pohledu, ze kterého danou věc vnímáme. Drogy jsou všude kolem nás, staly se součástí našeho života. Je třeba se smířit se skutečností, že ideální bezdrogová společnost prostě neexistuje. Jde tedy o to, jak nejlépe se s tímto faktem vyrovnat. Výskyt drogového problému rovněž nevyloučí sebelepší výchova ani prevence. Není tajemstvím, že jednu z hlavních rolí v problematice drogové závislosti, vedle nejrůznějších biologických faktorů, hraje společenské, rodinné a vzdělanostní zázemí. Člověk může být veden špatnou či dobrou cestou. Tyto složky celkového zázemí mají obrovskou moc, která mi připadá fascinující. Chtěla bych se zabývat konkrétními aspekty, které mohou dnešního člověka ovlivnit a svést 5 na scestí hlavně z pohledu toho, kdo k drogové problematice nemá blízko a naopak se snaží některé zákonitosti vstřebat, pochopit a snad i vyjádřit účast z titulu sounáležitosti se společností, které se tento celosvětový problém týká. Týká se totiž každého a myslím si, že dnes si rozhodně nemůžeme dovolit namlouvat, že nás ani naše děti drogy nemohou ohrozit. Společenské vlivy proto považuji pro jejich moc za nenahraditelné a určující. Ráda bych zde vyzdvihla jejich důležitost, jejich schopnost eliminovat vznik i důsledky drogové závislosti. Orientace na ně je přínosem, devízou do budoucna, ať už máme na mysli budoucnost jedince nebo společnosti.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectdrogová závislostcs_CZ
dc.subjectspolečenské aspektycs_CZ
dc.subjectVzdělávání dospělýchcs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleSpolečnost a prevence drogové závislostics_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000755735
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV