Show simple item record

dc.contributor.advisorVymazal, Jiří,
dc.contributor.authorMüllerová, Alexandra
dc.date.accessioned2019-12-17T14:18:35Z
dc.date.available2019-12-17T14:18:35Z
dc.date.issued2004
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89956
dc.description.abstractTéma "Výchova k evropanství v České republice" jsem pro svou diplomovou práci zvolila ze dvou důvodů: Chtěla jsem zjistit, zda v české společnosti cílená výchova k evropanství skutečně probíhá, a potvrdit svůj názor, že výchova k evropanství souvisí s výchovou k občanství. Vzhledem ke svému studijnímu oboru (andragogika), jsem uvedené téma pojala jako mimoškolní výchovu dospělých, nikoli výchovu v rámci tradičního školního kurikula, ačkoli i tomu se v závěrečné části své práce věnuji.Původně Jsem k tématu chtěla přistupovat z pohledu historického vývoje české společnosti a připomenout hlavní události, které svou formou a dopadem výchovu k evropanství v českých zemích ovlivnily. Podle toho jsem také koncipovala svou Přihlášku k Diplomové práci. Po prostudování více příslušné odborné literatury a dokumentů a po konzultacích s vedoucím mé diplomové práce, dr. Jiřím Vymazalem, jsem se rozhodla koncept změnit. Nechtěla-li jsem se smířit s tím, že výsledek mé práce bude neúplný a povšechný náznak jakýchsi " Dějin výchovy k evropanství" - vyžadoval můj původní plán mnohem větší prostor a také větší faktickou vybavenost k historickému výzkumu.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectevropská integracecs_CZ
dc.subjectEvropská uniecs_CZ
dc.subjectKomunikační technikycs_CZ
dc.subjectkulturní identitacs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleVýchova k evropanství v České republicecs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000778599
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV