Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorŽďárský, Vladimír
dc.date.accessioned2019-12-17T14:36:17Z
dc.date.available2019-12-17T14:36:17Z
dc.date.issued2003
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89831
dc.description.abstractSvoji bakalářskou práci na téma psychodrama drog, tedy blížeji drogy, drogová závislost, kriminalita a také možné zpusoby účinné pomoci jsem se rozhodl psát proto, že tuto problematiku považuji za velmi aktuální. Druhým duvodem je, že pracuji jako policista, který šetří trestné činy a s kriminalitou toxikomanu se setkávám velmi často. Mnohé skutečnosti uvedené v bakalářské práci vnímám a vidím ne jenom jako vzdálený účastník s jakousi povědomostí o tom, že existují drogově závislí lidé, kteří mají větší či menší problémy a mě se to zase tak moc netýká. Opak je pravdou, setkávám se s toxikomany až přespříliš často, zabývám se sice především jejich trestnou činností, ale také vidím i jejich problémy. Vidím jejich neštěstí, doslova v bahně zašlapané nedávné a přesto již nedosažitelné osobní ideály, zmařené naděje rodičů na hezký život svých dětí, lidi na dně svých psychických možností, kteří si svoji situad více či méně uvědomují a kteří již mnohdy vzdali svůj boj se závislostí. Mnohdy beznadějně dožívají svůj zpackaný život, snad ani již nevěří na zázrak, který by jim jediný mohl pomoci. To všechno je tvrdá a bohužel živá realita. Droga obecně je velmi široký pojem. Ze základního pohledu by se mohly drogy dělit na dvě skupiny - na tzv. legální a nelegální. legální drogy nejsou o nic méně nebezpečné než ty nelegální. Jedná se zcela jistě na prvním místě o alkoholické nápoje všeho druhu, u kterých se domnívám, že prozatím zabíjí ještě více lidí, než nelegální droga, dále se jedná především o tabák, kávu, čaj, nejruznější léky etc. etc.. Drogou někdy lidé mylně nazývají závislost, např. gemblerství, také workholizmu apod.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectdrogová závislostcs_CZ
dc.subjectDrogycs_CZ
dc.subjectkontaktní centracs_CZ
dc.subjectsociální rehabilitacecs_CZ
dc.titlePsychodrama drogcs_CZ
dc.typeBakalářská prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000736053
thesis.degree.nameBc.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007360530106986


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV