Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorKafková, Natálie
dc.date.accessioned2019-12-17T14:39:17Z
dc.date.available2019-12-17T14:39:17Z
dc.date.issued2003
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89800
dc.description.abstractPředpokladem i důsledkem mezilidských vztahů je vzájemné dorozumívání, sdělování informací, komunikace. Právě komunikace, její způsoby, komunikační prostředky a cesty jsou základem pro vytvoření efektivního lidského společenství. Při pohledu na současnou společnost je jasné, že se tato vyznačuje výraznými rysy mobility a adaptability. Na rozdíl od jednoduché společnosti dávných let, kdy si lidé povětšinou rozuměli kontextem, jsou dnešní lidé v neustálém pohybu, komunikují. Snaha být v nadcházející globální společnosti informací a znalostí úspěšným a plně se začlenit je stále více vyzdvihována.Je však nutné připomenout, že procesy dorozumívání a procesy komunikace nejsou identické. Lze komunikovat aniž by došlo k dorozumění. Verbální komunikace může trpět ztrátou hodnoty (redundance informace), je zde možná její ztráta v informačním šumu, vyvstává i otázka jazykové bariéry a nemožnost kontroly. Souběžně s tímto, neverbální komunikace obohacuje verbální část, vyrovnává negativní dopad redundance informace a v konečném vyznění je komplementárním prvkem celistvosti získávaného obrazu autenticity komunikování a tedy základní charakteristikou komunikujících. Komplexní hodnocenípředávaných informací je významně ovlivňováno i individuálními zkušenostmi.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectAndragogikacs_CZ
dc.subjectKomunikacecs_CZ
dc.subjectnonverbální komunikacecs_CZ
dc.subjectverbální komunikacecs_CZ
dc.subjectspeciální pedagogikacs_CZ
dc.subjectzdravotní postiženícs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleKomunikace ve výchovně vzdělávacím procesu neslyšících a zdravotně postiženýchcs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000688263
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV