Show simple item record

dc.contributor.advisorBeneš, Milan,
dc.contributor.authorDvořáková, Klára
dc.date.accessioned2019-12-17T15:54:39Z
dc.date.available2019-12-17T15:54:39Z
dc.date.issued2003
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89799
dc.description.abstractRok 2001 byl Valným shromážděním OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok dobrovolníků. V České republice se v oblasti dobrovolnictví mnohé událo. Byl sestaven meziresortní Výbor pro mezinárodní rok dobrovolníků. Konkrétním výsledkem jeho práce je zákon o dobrovolnické službě, který vstoupil v platnost dnem 1.1.2003. Dobrovolnictví začala být věnována v české společnosti i ve světě mnohem větší pozornost.Téma přípravy dobrovolníků vysílaných do zahraničí jsem si vybrala na základě svých určitých praktických zkušeností v oboru, které jsou zatím v naší republice ojedinělé. Dobrovolnictví si dle mého názoru zasluhuje pozornost takového oboru jako je andragogika. Touto prací chci ukázat na provázanost dobrovolnictví a neformálního vzdělávání, jehož cílovou skupinou je celá populace. Na téma dobrovolnictví a práce s dobrovolníky bylo sepsáno mnoho textů, některé práce vyšly již také v češtině. Přípravě dobrovolníků se však systematicky ještě nikdo nevěnoval. Ve své práci se snažím kompilovat české a zahraniční prameny a vlastní zkušenosti v oboru.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectcharitativní činnostcs_CZ
dc.subjectDobrovolnícics_CZ
dc.subjectDobrovolnictvícs_CZ
dc.subjectVzdělávánícs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titlePříprava dobrovolníků vysílaných do zahraničícs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000735098
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV