Show simple item record

dc.contributor.advisorKocianová, Renata,
dc.contributor.authorZemanová, Alexandra
dc.date.accessioned2019-12-17T14:40:09Z
dc.date.available2019-12-17T14:40:09Z
dc.date.issued2002
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89692
dc.description.abstractSoučasné teoretické praktické poznatky ukazují na aktuálnost problematiky společenského postavení žen u nás, zvláště pak na trhu práce. Aktuálnost této problematiky je dána především naléhavostí řešení otázek týkajících se rovných příležitostí žen a mužů včetně jejich srovnatelného postavení na trhu práce. Neméně aktuální je zde i otázka vstupu České republiky (ČR) do Evropské unie (EU), kde rovné příležitosti žen a mužů jsou jednou z důležitých norem svobodného a demokratického soužití lidí. Aktuálnost problematiky společenského postavení žen, naléhavost řešení této problematiky, těsně spjaté se vstupem ČR do EU, významně přispěly k volbě tématu mé diplomové práce. O zpracování tohoto tématu jsem usilovala na základě uplatnění společenskovědní metody zkoumání, tj. z historického a (vzhledem k charakteru tématu) z filozofickosociologického hlediska. V souladu s touto metodou jsem také přistoupila k formulování obsahu jednotlivých kapitol diplomové práce. Úkolem první kapitoly je vymezení historických kořenů ženské práce v prvopočátcích lidské existence, pravěku, a vývoje této práce jak ve starověku a středověku, tak v novověku. Důraz je přitom položen na trh práce a příčiny, kdy se organickou součástí tohoto trhu stávají ženy se svými následnými aktivitami, jimiž postupně reagují na své společenské, tedy i tržní postavení. Vymezení historických kořenů ženské práce vytváří předpoklady k analýze postavení žen i na současném trhu práce v ČR, čímž se zabývá druhá kapitola.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectpostavení sociálnícs_CZ
dc.subjectTrh prácecs_CZ
dc.subjectzaměstnanecké vztahycs_CZ
dc.subjectčeské ženycs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titlePostavení žen na současném trhu práce v České republikacecs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000728807
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007288070106986


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV