Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorZadvil, Anna
dc.date.accessioned2019-12-17T16:20:53Z
dc.date.available2019-12-17T16:20:53Z
dc.date.issued2002
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89691
dc.description.abstractDnes, v podmínkách tvrdého konkurenčního boje a vysoké míry nezaměstnanosti, se stává otázka výběru pracovníků životně důležitou pro všechny podniky. Pracovníci středního a vyššího managementu vědí, že prosperita každého podniku závisí mimo jiné na kvalifikaci pracovníků. Při přijímacích pohovorech je po uchazečích požadována profesionalita, schopnost pracovat intenzivně, být loajální ke své firmě, umět pracovat v týmu apod. V předkládané diplomové práci se zabývám problematikou výběru zaměstnanců, kterou posuzují ze dvou hledisek. Zaprvé z hlediska komerčních subjektů s již vybudovanou formální a neformální strukturou, hodnotami a tradicemi. Druhé hledisko reprezentují kvalifikovaní uchazeči, ze kterých je nutno vybrat jednoho nebo více nejlépe vyhovujících nárokům určité firmy. Při výběru je třeba přihlížet k formálním a neformálním požadavkům uchazeče, k jeho motivaci a k osobním charakteristikám. Je důležité již při výběru nových zaměstnanců zvolit správná a odpovídající kritéria hodnocení uchazečů o příslušnou pozici. Obecně tato kritéria můžeme rozdělit na dvě velké skupiny. Do první patří profesní, do druhé pak osobnostní kritéria. Zahrnují především odborné vzdělání, znalosti a praxe v oboru. Jsou to předpoklady úspěšné, efektivní činnosti budoucího zaměstnance, které byly formované nejen v procesu jeho studia, ale i v procesu sociální adaptace, kdy jedinec postupně získával příslušné zkušenosti. Informace o vzdělání, znalostech a zkušenostech uchazeče stejně jako o odborných předpokladech jsou obsaženy v jeho životopisu.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectOrganizace a řízenícs_CZ
dc.subjectpersonální managementcs_CZ
dc.subjectPracovnícics_CZ
dc.subjectpsychologické testycs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titlePsychologické testování ve výběrovém řízenícs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000736521
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007365210106986


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV