Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorTalášková, Nelly
dc.date.accessioned2019-12-17T16:01:28Z
dc.date.available2019-12-17T16:01:28Z
dc.date.issued2002
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89687
dc.description.abstractV posledním ročníku jsem začala docházet na Policejní akademii ČR, a to na přednášky, které se týkaly mnou zvoleného tématu diplomové práce - vězeňství. Na cyklu přednášek, který byl veden paní doktorkou Černíkovou a panem doktorem Sedláčkem pod názvem Sociální ochrana, j sem se seznámila s činností Pro bační a mediační služby v České republice. Tato přednáška mne natolik oslovila, že jsem se rozhodla, že opustím své zvolené téma diplomové práce. Tímto děkuji katedře andragogiky, že mně tuto změnu povolila. Původně jsem se chtěla věnovat problematice trestu odnětí svobody a možnostem, jak jej efektivně na jedné straně pro pachatele a na druhé straně pro společnost, strávit. Práce měla být zaměřena na vzdělávací, zájmové a výchovné aspekty trestu odnětí svobody. Mé setkání s funkcí a potenciálem probace a mediace mi však ukázalo, že nemusí vždy dojít ke klasickému trestnímu řízení s následným trestem odnětí svobody, ale že jsou v našem právu zakotveny i tzv. odklony a alternativy v trestním řízení. Těmto alternativám a odklonům bych se chtěla věnovat ve své práci. Poněvadž je však toto téma opravdu široké, obecně nastíním jeho zakotvení v našem právu a zcela konkrétně se budu věnovat obecně prospěšným pracím. Cílem této diplomové práce by měla být analýza a zhodnocení funkčnosti obecně prospěšných prací, které jsou v České republice užívány jako alternativní trest k trestu odnětí svobody od roku 1997.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectsociální chovánícs_CZ
dc.subjectprospěšná práce obecněcs_CZ
dc.subjectalternativní trestycs_CZ
dc.titleObecně prospěšné práce nové trendy v trestní justicics_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000715161
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.identifier.lisID990007151610106986


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV