Show simple item record

dc.contributor.advisorŠnýdrová, Ivana,
dc.contributor.authorKomárková, Petra
dc.date.accessioned2019-12-17T14:24:09Z
dc.date.available2019-12-17T14:24:09Z
dc.date.issued2002
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89673
dc.description.abstractV našem životě, stejně jako v životě každého člověka, se střídají období, kdy se nám daří poměrně dobře, s těmi horšími, těžšími, s obdobími krize. Krizi považujeme zpravidla za bolestnou, ohrožující událost, a snažíme se jí vyhnout. Zároveň po jejím překonání se často cítíme obohacení, změnění, zkušenější. Její prožívání je velmi náročné. Krizové stavy a nezvladatelné situace znali lidé odnepaměti. Vypořádávali se s nimi s pomocí svých rodin, blízkých, duchovních nebo jiných autorit. Tradiční společnost znala krize a měla i předepsané cesty k jejich vyřešení. Souvisely s rituály, jednoznačně stanovenými rolemi, pravidly života. Společnost s postupem času odbourala tyto pevné a předpověditelné struktury, ale zároveň s nimi odešlyi jasně dané způsoby zpracování bolestných situací. Člověk v naší moderní společnosti je tak daleko víc vystaven stresu, nejistotě, nečekaným událostem. Jejich zvládnutí závisí nejen na něm samotném, ale ve značné míře také na blízkých lidech, které má kolem sebe. Často se stává, že žije obklopený lidmi, ale v těžké situaci se cítí sám. V takové chvíli se může obracet na odborníka.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectLinka důvěrycs_CZ
dc.subjectPsychoterapeutics_CZ
dc.subjectVzdělávání dospělýchcs_CZ
dc.titleVzdělávání pracovníků linek důvěrycs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000780181
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV