Show simple item record

dc.contributor.advisorMužík, Jaroslav,
dc.contributor.authorŽemličková, Olga
dc.date.accessioned2019-12-17T14:34:35Z
dc.date.available2019-12-17T14:34:35Z
dc.date.issued2001
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89585
dc.description.abstractV souvislosti se změnami, které v České republice a v zemích střední a východní Evropy proběhly po roce 1989, došlo ke změně dosavadních systémů a hodnot. Tyto země se zbavily závislosti Sovětského svazu a vydaly se cestou nastolení demokratických systémů a zřízení. Došlo ke zhroucení centrálně plánované ekonomiky a byla započata transformace centrálního systému řízení na tržní hospodářství. Do popředí se dostaly práva a svobody člověka jako jedince, které byly doposud popírány. Tyto změny se projevují ve všech oblastech hospodářství a každodenním životě jednotlivců. Představená diplomová práce je pojata jako kompletní popis jedné z analytických metod, kterou lze použít jako systematický proces hodnocení a porovnávání výkonů, funkcí a procesů s těmi nejlepšími ve světě s cílem nejen dosáhnout jejich úrovně, ale být lepší. Pokouší se o představení metody benchmarkingu a jejího využití jak na podnikové úrovni, tak také na úrovni jednotlivých sektorů celého národního hospodářství. Nechybí zde ani vztah a benchmarkingu k personálnímu řízení a jeho aplikace právě v oblasti personálního řízení. Jedním z prvních průkopníků této metody se stala společnost Xerox. " ... , když koncem sedmdesátých let zjistila, že japonské firmy dosahují u srovnatelných kopírek nejméně o 40% menších nákladů. Současně zjistila, že dochází k prudkému poklesu jejího podílu na trhu. Na tuto situaci reagoval výkonný ředitel Xeroxu, David Kearns, zavedením programu Dosažení vedoucího postavení na trhu prostřednictvím kvality. Cílem programu bylo nejen zvýšení kvality kopírek, ale současně i snížení výrobních nákladů. Dosažený úspěch byl hlavním důvodem, že od té doby používají benchmarking všechny organizace společnosti xerox.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectBenchmarkingcs_CZ
dc.subjectpersonální managementcs_CZ
dc.titleBenchmarkingcs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000628729
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV