Show simple item record

dc.contributor.advisorPalán, Zdeněk,
dc.contributor.authorMoulis, Antonín
dc.date.accessioned2019-12-17T17:22:51Z
dc.date.available2019-12-17T17:22:51Z
dc.date.issued2001
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89551
dc.description.abstractTato bakalářská práce bude pojednávat o celoživotním vzdělávání, o jeho významu a vlivu na člověka, o souvislosti se zaměstnaností, či nezaměstnaností, i o vlivu vzdělávání na postavení člověka ve společnosti. Jelikož jsem byl dlouhá léta vojákem z povolání, nemohu se v této práci nezmínit také o AČR, o tom, jak tam probíhá vzdělávání, tedy podle jakých norem, a jaké jsou formy tohoto vzdělávání. Jelikož ani v AČR není vše v pořádku, tak zde poukáži na problémy a nedostatky v tomto systému. Dále se zmíním o nových podmínkách profesionalizace AČR a o snaze zajistit srovnatelnost vojenského školství s civilním.Cílem mé bakalářské práce je tedy v podstatě zamyšlení se nad obyčejným lidským životem; a právě v této souvislosti chci zde poukázat na složitosti lidského žití v závislosti na vývoji lidské společnosti a na ovlivnění člověka společenskými systémy. Dále chci poukázat na nutnost vzdělávání se v každé společenské době, protože podle mne stále platí a platit bude, že ten, kdo má malý obzor a nechápe rychle souvislosti společenských dějů a přeměn, zůstává ve společenství osamocen. Člověk je bytost sociální a ztráta místa ve společenství, ke kterému v souvislosti se současnou mírou nezaměstnanosti dochází u mnohých našich spoluobčanůspoluobčanů, je velmi alarmující. Ke ztrátě tohoto místa ve společenství dochází, ať už z důvodu stáří (odchodu do důchodu),nemoci a ztráty zaměstnání, z důvodu nedostatečné kvalifikace,nebo zrušení určitého pracovního odvětví. Cílem této práce je také zamyšlení, jak podnikovým vzděláváním předcházet propouštění zaměstnanců a nutnosti být neustále připraveni na změny.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectAndragogikacs_CZ
dc.subjectceloživotní vzdělávánícs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleCeloživotní vzdělávánícs_CZ
dc.typeBakalářská prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000634275
thesis.degree.nameBc.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV