Show simple item record

dc.contributor.advisorKocianová, Renata,
dc.contributor.authorVavrušková, Šárka
dc.date.accessioned2019-12-17T14:26:18Z
dc.date.available2019-12-17T14:26:18Z
dc.date.issued2000
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89471
dc.description.abstractV diplomové práci J sem se zaměřila na oblast podnikového vzdělávání. Považuji tuto oblast za velice důležitou a Jsem přesvědčena, že vzdělávání a rozvoj pracovníků by měly mít v podnikové personální práci nezastupitelné místo. Potřebu dalšího, především podnikového vzdělávání vyvolává rychlý hospodářský vývoj. Tržní ekonomika klade neustále nové požadavky na znalosti a dovednost pracovníků a jejich soustavnou inovaci, která umožní pracovní síle držet krok s rychlým technologickým rozvojem. Dá se předpokládat, že význam podnikového vzdělávání nadále poroste. Prognózy v tomto směru hovoří jasně. Mezinárodní organizace práce (International Labour Organisation) uvádí, že v průběhu příštích deseti let se změní až 80 % dnes používaných technologií. Přestože po změně režimu v naší republice bylo možné očekávat prudký nárůst zájmu o tyto aktivity, tento předpoklad se zcela nenaplnil. Po krátkém zvýšeném zájmu na začátku devadesátých let opět nastal pokles. Souvisí to se specifickou situací podniků v postkomunistických zemích, které procházely hlubokými změnami a reorganizací. Často byly nuceny řešit ekonomické otázky související se samotnou existencí podniku. V takové situaci nepatřilo vzdělávání pracovníků k jejich prioritám.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectEvropská uniecs_CZ
dc.subjectrozvoj kariérycs_CZ
dc.subjectPlánovánícs_CZ
dc.subjectpodnikové vzdělávánícs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleSystém podnikového vzdělávánícs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000761976
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV