Show simple item record

dc.contributor.advisorVymazal, Jiří,
dc.contributor.authorŠerák, Michal
dc.date.accessioned2019-12-17T14:42:06Z
dc.date.available2019-12-17T14:42:06Z
dc.date.issued2000
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/89463
dc.description.abstractCírkev a náboženství na straně jedné a výchova a vzdělávání na straně druhé - to jsou dvě oblasti lidské historie a jeho duchovního bohatství, které spolu byly pevně propojeny po celá dlouhá staletí. I dnes, kdy jsme svědky postupné relativizace většiny tradičních hodnot a celý proces vzdělání je degradován pouze na odbornou přípravu na povolání, tvoří základy naší společnosti principy a hodnoty pevně zakořeněné v křesťanské tradici. Cílem celé této práce by proto především mělo být pomoci uvědomit si toto historické propojení církve a náboženství s procesem výchovy a vzdělání, na čemž nic nemění ani skutečnost, že tento historický fakt bývá v poslední době výrazně oslabován. Druhým důležitým úkolem je také akcentace výrazné specifičnosti křesťanského přístupu ke vzdělání, který nabízí něco docela jiného než naprostá většina komerčních nebo státních vzdělávacích institucí, které se povětšinou zaměřují na krátkodobé a praktické cíle, zatímco cílem křesťanského přístupu je kultivace ducha a příprava na život věčný. Snažil jsem se rovněž o určité shrnutí vývoje vztahu vědy, státu i veřejnosti k církvi a zhodnocení pozice náboženství a tradičních církví v moderním světě.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.subjectCírkevcs_CZ
dc.subjecthistorický vývojcs_CZ
dc.subjectVzdělávánícs_CZ
dc.subjectEvropacs_CZ
dc.subjectČechycs_CZ
dc.subjectČeskocs_CZ
dc.titleCírkev a vzdělávánícs_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra andragogiky a personálního řízenícs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000636250
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV