Show simple item record

dc.contributor.advisorMalotínová, Miriam
dc.contributor.authorAndělová, Blanka
dc.date.accessioned2019-12-17T15:30:17Z
dc.date.available2019-12-17T15:30:17Z
dc.date.issued1992
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/87769
dc.description.abstractŘeč slouží k mezilidské konUll:tikeci. Jedná se zde o vlastní mluveni jedinoe, dále o přeji- P , t" P ,? oP v v "1 'j:, °t t man~, . J. o vnuaanl. a. soucasne Sl1S,ilU pOCx10pl. O, co r..,.l .P k a'" nev kd o J.l.. ny, . V znl.. k~a' t akr vPza.Je m.' V. leP s d e'V 1 ova' - ní, sdělovací prooes. Jeho vyšším stupněm je prooes dorozumívání. Lidé si totiž mohou něco sdělovat, aniž by se vzájenulě dorozuměli. K dorozumění je zapotřebí, aby lidé dané společnosti používali stejný model řeči. Aby řeč používali správně, dodržovali se dané zásady. A aby obsahu sděleni poté rozuměli všichni. Dorozumívat se také můžeme jinak, Ilež !Za použiti řeči. Potom mluvíme o nonverbální, mimoslovní korowl1kaci. Určitá sdělení vyjadřUjeme výrazem obličeje, postojem, dotekem, pohyby, gesty, pohledy, úpravou zevnějšku. Touto formou si sdělujel"il8 poci ty, nálady, s.fekty, J'ml~eme tím vyjádřit zájem o sblížení, můžeme i ovlivnit postoj toho druhého. Řeč však dále zaujímá význam:nou funkci. Je nástrojem ruyšlení .. My21enkové operace se uslw.teč ... ňUjí a násled:ně prostřednictvím řeči Be sděluji okolí.cs_CZ
dc.languagečeštinacs_CZ
dc.language.isocs_CZ
dc.titleProjekce poruch řeči do školní zralosti a školní úspěšnostics_CZ
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentKatedra psychologiecs_CZ
dc.description.facultyFilozofická fakultacs_CZ
dc.identifier.aleph000733012
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV