Show simple item record

dc.contributor.authorČech, Libor
dc.date.accessioned2019-12-17T16:13:05Z
dc.date.available2019-12-17T16:13:05Z
dc.date.issued2004
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/112673
dc.description.abstractPrvní část této diplomové práce se zabývá faktory, které vyústily v propuknutí krize bankovního sektoru, pravými příčinami a řešením této situace, mezinárodním srovnáním přijatých opatření a aktuální výkonností tohoto sektoru. Autor dospívá k závěru, že na rozdíl od krizí bank ve vyspělých tržních ekonomikách, kde příčinami ztrát jsou obecně faktory specifické pro konkrétní banku (navíc do značné míry související s agresivní obchodní a úvěrovou politikou této banky), byla krize českého bankovního sektoru způsobena faktory nikoliv specifickými pouze pro dané banky, ale specifickými i pro celou tranzitivní ekonomiku. Ve druhé části autor zkoumá efekty státní pomoci na úroveň hospodářské soutěže v bankovním sektoru. Z analýzy vyplývá, že udělení přiměřené (tzn. nikoliv nadměrné) státní pomoci k překonání nedostatků uvedených v první části této diplomové práce bylo pro tranzitivní ekonomiky nezbytné a že principiálně by na tato opatření nemělo být nahlíženo jako na pomoc narušující hospodářskou soutěž ve finančním sektoru. Naopak, tato pomoc přispěla k vytvoření náležitého rámce hospodářské soutěže mezi domácími i zahraničními bankovními institucemi. Dále se autor zaměřuje na původ, právní rámec a výsledek posuzování státní pomoci Evropskou komisí v rámci tzv. interim procedury, která byla iniciována v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie.cs_CZ
dc.languageangličtinacs_CZ
dc.language.isoen_US
dc.subjectEvropská komisecs_CZ
dc.subjectKrize bankovnícs_CZ
dc.subjectPráce diplomovécs_CZ
dc.subjectSoutěže hospodářskécs_CZ
dc.subjectTransformacecs_CZ
dc.subjectbankovnictvícs_CZ
dc.titleState aid to the Czech banking sector in the context of transition and EU accessionen_US
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentInstitut ekonomických studiícs_CZ
dc.description.facultyFakulta sociálních vědcs_CZ
dc.identifier.aleph000315017
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.subject.czenasČeskocs_CZ


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV