Show simple item record

dc.contributor.authorBuchtová, Jana
dc.date.accessioned2019-12-17T15:08:20Z
dc.date.available2019-12-17T15:08:20Z
dc.date.issued2004
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/112438
dc.description.abstractV diplomové práci jsou diskutována témata týkající se financování výstavby bytů v Německu. Práce rozebírá služby bank, které se koncentrují na oblast bydlení. Hned na začátku je teoretický úvod s mikroekonomickým modelem, který demonstruje vzájemné propojení trhů uživatelů bydlení, finančního a stavebního trhu a trhu s půdou. Zmíněny jsou taktéž přístupy institucionální ekonomie. Druhá kapitola je věnována bankovním službám v oblasti nemovitostí. Pozornost je zde soustředěna na hypotéky, německé prostředí podporující existenci hypoték a německý Zákon o insolvencích. Následující dvě kapitoly se věnují možnostem refinancování hypoték -- hypotečním zástavním listům a cenným papírům jištěným hypotékami. Hypoteční zástavní listy jsou vydávány především hypotečními bankami, zatímco cenné papíry jištěné hypotékami smějí vydávat i ostatní finanční instituce. Prezentován je také model, který by mohl pomoci hypotečním bankám rozhodnout se, kdy je pro ně výhodnější emitovat hypoteční zástavní listy a kdy cenné papíry jištěné hypotékami. Poslední kapitola je věnována privatizaci německých, státem, spolkovými zeměmi, městy a státními podniky vlastněným podnikům, které zajišťují bydlení. Tato oblast rozšiřuje možnosti bank nabízet své služby.cs_CZ
dc.languageangličtinacs_CZ
dc.language.isoen_US
dc.subjectPráce diplomovécs_CZ
dc.subjectSlužby bankovnícs_CZ
dc.subjectbydlenícs_CZ
dc.subjectfinancovánícs_CZ
dc.subjectinvesticecs_CZ
dc.subjectstavitelstvícs_CZ
dc.titleFinancing building of flats in Germanyen_US
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentInstitut ekonomických studiícs_CZ
dc.description.facultyFakulta sociálních vědcs_CZ
dc.identifier.aleph000297457
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ
dc.subject.czenasNěmeckocs_CZ


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV