Show simple item record

dc.contributor.authorHokeš, Martin
dc.date.accessioned2019-12-17T15:08:10Z
dc.date.available2019-12-17T15:08:10Z
dc.date.issued2004
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/112436
dc.description.abstractDiplomová práce Volební paradoxy analyzuje paradoxy síly a roli absence při měření síly. První část se zabývá základními koncepty, běžnými indexy volební síly a jejich axiomy. Zejména je zvážen význam a relevance těchto axiomů jakožto omezujících podmínek měření síly. Druhá část představuje prakticky všechny volební paradoxy s důrazem na paradoxy síly a zavádí nový paradox, "paradox absence". V důsledku jeho existence je dokázáno, že koncept globální monotonie je za předpokladu užití binárních indexů síly (jakými jsou například Shapley -- Shubik nebo Banzhaf -- Coleman) pro analýzy výborů, ve kterých je absence dovolena, méně restriktivní, než je obecně předpokládáno. Závěrečná část práce se zabývá vlivem absence a zavádí nový model indexu síly založený na nediskriminující tripartitě. Empirická část užívá tento index pro analýzu Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky.cs_CZ
dc.languageangličtinacs_CZ
dc.language.isoen_US
dc.subjectAnalýzycs_CZ
dc.subjectPráce diplomovécs_CZ
dc.subjectvolbycs_CZ
dc.titleVoting paradoxesen_US
dc.typeDiplomová prácecs_CZ
dc.description.departmentInstitut ekonomických studiícs_CZ
dc.description.facultyFakulta sociálních vědcs_CZ
dc.identifier.aleph000319339
thesis.degree.nameMgr.cs_CZ


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV